DLACZEGO PIKOPIL?

Pikopil to nowoczesny i skuteczny lek na zaparcia

Pikopil to pierwszy i jedyny w Polsce lek na bazie pikosiarczanu sodu, stosowany w doraźnym leczeniu przewlekłych i nawracających zaparć u dorosłych i dzieci,  dostępny w aptekach bez recepty.

  • Nie uzależnia i nie rozleniwia jelit
  • Przewidywalny efekt terapeutyczny – już po 6 h
  • W przeprowadzonych badaniach klinicznych
  • nie obserwowano rozwoju tolerancji na lek
  • Umożliwia dokładny i indywidualny dobór dawki dzięki formie kropli i tabletek
  • Krople można stosować u dzieci już od 4-tego roku życia
  • Forma kropli pozwala na wygodny sposób podania leku pacjentom leżącym i z problemem dysfagii

Dwie postaci farmaceutyczne. Dawkowanie.

Pikopil występuje zarówno w formie tabletek, jak i kropli doustnych, co pozwala na wybór dogodnej dla Pacjenta formy podania i ułatwia precyzję dawkowania leku.

Pikopil, Natrii picosulfas, krople doustne, roztwór 7,5 mg/ml; tabletki 7,5 mg. Wskazania do stosowania: krótkotrwałe leczenie przewlekłego lub nawykowego zaparcia. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną, inne triarylometany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w ChPL, zaburzenia pasażu treści pokarmowej przez jelita (np. niedrożność), ostre choroby zapalne jelit, ciężkie bolesne i (lub) przebiegające z gorączką ostre stany w obrębie jamy brzusznej (np. zapalenie wyrostka robaczkowego), potencjalnie związane z nudnościami i wymiotami, ciężkie odwodnienie. Podmiot odpowiedzialny: Vital Pharma GmbH, Frankfurter Landstraße 8, 61352 Bad Homburg v.d.H. Niemcy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.